Dupeni i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Dupen i Poshtëm)
Dupen i Poshtëm
Долно Дупени
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej235

Dupen i Poshtëm, (maqedonisht: Долно Дупени/Dolno Dupeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 235 banorë nga të cilët 234 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]