Jump to content

Arvati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Arvat)
Arvat
Арвати
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej137
Emri i banorëveArvatli

Arvat, (maqedonisht: Арвати/Arvati) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 137 banorë nga të cilët 85 ishin Shqiptarë, 51 Maqedonas dhe 1 Boshnjak.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]