Jump to content

Podmoçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Podmoçan)
Podmoçan
Подмочани
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej306

Podmoçan, (maqedonisht: Подмочани/Podmočani) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2002, fshati kishte 306 banorë prej të cilëve 2 ishin shqiptarë, 302 maqedonë, 1 serb dhe 1 tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]