Jump to content

Shurlenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Shurlencë)
Shurlencë
Шурленци
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej89

Shurlencë, (maqedonisht: Шурленци/Šurlenci) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 89 banorë nga të cilët 88 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]