Jump to content

Asamati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Asamat)
Asamat
Асамати
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej175
Emri i banorëveAsamatli

Asamat edhe Osomat (maqedonisht: Асамати/Asamati) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 175 banorë nga të cilët 81 ishin Shqiptarë, 68 Maqedonas dhe 26 Turq.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]