Jump to content

Izbishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Izbisht)
Izbisht
Избишта
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej176

Izbisht, (maqedonisht: Избишта/Izbišta) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 176 banorë nga të cilët 174 ishin Maqedonas dhe 2 Serb.[1]


Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]