Jump to content

Llaca (Resnjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Llacë (Resnjë))
Llacë
Лавци
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej134
Emri i banorëveLlacali

Llacë, (maqedonisht: Лавци/Lavci; turqisht: Lahça) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 134 banorë nga të cilët 2 ishin Shqiptarë, 18 Maqedonas, 113 Turq dhe 1 tjetër.[1]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]