Llaca (Resnjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llacë
Лавци
Fshat
Vendndodhja
Llacë is located in Maqedonia e Veriut
Llacë
Llacë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Llacali
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 857 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 2′ 43″ Veri

20° 57′ 16″ Lindje

Popullsia 134 banorë (2002)

Llacë, (maqedonisht: Лавци/Lavci; turqisht: Lahça) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 134 banorë nga të cilët 2 ishin Shqiptarë, 18 Maqedonas, 113 Turq dhe 1 tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]