Sopocka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Sopockë)
Sopockë
Сопотско
Fshat
Sopockë
Sopockë
Popullsia
 • Gjithsej222
Emri i banorëveSopockar

Sopockë, (maqedonisht: Сопотско/Sopotsko) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002, fshati kishte 222 banorë nga të cilët 36 ishin Shqiptarë, 184 maqedonë dhe 2 me kombësi tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]