Jump to content

Bollocërka e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bollocërkë e Poshtme)
Bollocërkë e Poshtme
Долна Бела Црква
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej237

Bollocërkë e Poshtme, (maqedonisht: Долна Бела Црква/Dolna Bela Crkva) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 237 banorë nga të cilët 81 ishin Shqiptarë dhe 156 Maqedonas.[1]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]