Bollocërka e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bollocërkë e Poshtme
Долна Бела Црква
Fshat
noform
Vendndodhja
Bollocërkë e Poshtme is located in Maqedonia e Veriut
Bollocërkë e Poshtme
Bollocërkë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 861 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 2′ 15″ Veri

21° 1′ 51″ Lindje

Popullsia 237 banorë (2002)

Bollocërkë e Poshtme, (maqedonisht: Долна Бела Црква/Dolna Bela Crkva) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 237 banorë nga të cilët 81 ishin Shqiptarë dhe 156 Maqedonas.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]