Jump to content

Pretorri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Pretorr)
Pretorr
Претор
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej142

Pretorr, (maqedonisht: Претор/Pretor) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2002, fshati kishte 142 banorë nga të cilët 138 ishin maqedonë, 3 serbë dhe 1 tjetër.[1]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]