Jump to content

Kojzaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kojzak)
Kojzak
Козјак
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej117
Emri i banorëveKozjakli

Kozjak, (maqedonisht: Козјак/Kozjak) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 117 banorë nga të cilët 11 ishin Shqiptarë dhe 106 Turq.[1]

Në këtë fshat është e zhvilluar bujqësia.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]