Jump to content

Ndërmeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Ndërmen)
Ndërmen
Дрмени
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej416

Ndërmen, (maqedonisht: Дрмени/Drmeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 416 banorë nga të cilët 404 ishin Maqedonas dhe 12 Turq.[1]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]