Caredvori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Caredvor)
Caredvor
Царев Двор
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej605

Caredvor, (maqedonisht: Царев Двор/Carev Dvor) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 605 banorë nga të cilët 520 ishin Maqedonas, 81 Turq, dhe 4 tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]