Jump to content

Bollocërka e Sipërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bollocërkë e Sipërme)
Bollocërkë e Sipërme
Горна Бела Црква
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej187

Bollocërkë e Sipërme, (maqedonisht: Горна Бела Црква/Gorna Bela Crkva) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 187 banorë nga të cilët 114 ishin Shqiptarë dhe 73 Turq.[1]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]