Bollocërka e Sipërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bollocërkë e Sipërme
Горна Бела Црква
Fshat
noform
Vendndodhja
Bollocërkë e Sipërme is located in Maqedonia e Veriut
Bollocërkë e Sipërme
Bollocërkë e Sipërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 849 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 3′ 1″ Veri

21° 1′ 41″ Lindje

Popullsia 187 banorë (2002)

Bollocërkë e Sipërme, (maqedonisht: Горна Бела Црква/Gorna Bela Crkva) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 187 banorë nga të cilët 114 ishin Shqiptarë dhe 73 Turq.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]