Jump to content

Sopocka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sopockë
Сопотско
Fshat
Sopockë
Sopockë
Popullsia
 • Gjithsej222
Emri i banorëveSopockar

Sopockë, (maqedonisht: Сопотско/Sopotsko) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002, fshati kishte 222 banorë nga të cilët 36 ishin Shqiptarë, 184 maqedonë dhe 2 me kombësi tjetër.[1]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]