Izbishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Macedonia.svg Fshatra në Republikën e Maqedonisë
Izbisht is located in
Izbisht
Izbisht ()
Emri: Izbisht
Komuna: Komuna e Resnjës
Krahina etnografike/ gjeografike: Prespë e Sipërme
Popullsi: 176 banorë
Kodi postal: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: 937m
Sipërfaqja: -
Gjerësia gjeografike: 41° 7' 54 veri
Gjatësia gjeografike: 21° 0' 17 lindje
Web-faqe: s'ka
Përdorimi i stampës

Izbisht, (Maqedonisht: Избишта/Izbišta) ёshtё fshat nё Komunën e Resnjës, Maqedoni.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 176 banorë nga të cilët 174 ishin Maqedonas dhe 2 Serb.[1]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]