Podmoçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podmoçan
Подмочани
Fshat
noform
Vendndodhja
Podmoçan is located in Maqedonia e Veriut
Podmoçan
Podmoçan
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 937 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 1′ 25″ Veri

21° 3′ 3″ Lindje

Popullsia 306 banorë (2002)

Podmoçan, (maqedonisht: Подмочани/Podmočani) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2002, fshati kishte 306 banorë prej të cilëve 2 ishin shqiptarë, 302 maqedonë, 1 serb dhe 1 tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]