Arvati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arvat
Арвати
Fshat
noform
Vendndodhja
Arvat is located in Maqedonia e Veriut
Arvat
Arvat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Arvatli
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Madhe
Lartësia 1288 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 56′ 37″ Veri

21° 6′ 47″ Lindje

Popullsia 137 banorë (2002)

Arvat, (maqedonisht: Арвати/Arvati) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 137 banorë nga të cilët 85 ishin Shqiptarë, 51 Maqedonas dhe 1 Boshnjak.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]