Dupeni i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dupen i Poshtëm
Долно Дупени
Fshat
noform
Vendndodhja
Dupen i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Dupen i Poshtëm
Dupen i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Madhe
Lartësia 863 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 4′ 0″ Veri

20° 58′ 60″ Lindje

Popullsia 235 banorë (2002)

Dupen i Poshtëm, (maqedonisht: Долно Дупени/Dolno Dupeni) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 235 banorë nga të cilët 234 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]