Dupeni i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Macedonia.svg Fshatra në Republikën e Maqedonisë
[[file:Stampa:Harta Republic of Macedonia|300px|Dupen i Poshtëm (Stampa:Harta Republic of Macedonia)]]<div style="position: absolute; z-index: 2; top: Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "["%; left: Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "["%; height: 0; width: 0; margin: 0; padding: 0;"><div style="position: relative; text-align: center; left: -Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "["px; top: -Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "["px; width: Stampa:Harta Republic of Macedoniapx; font-size: Stampa:Harta Republic of Macedoniapx; z-index:100;">[[File:Stampa:Harta Republic of Macedonia|Stampa:Harta Republic of MacedoniaxStampa:Harta Republic of Macedoniapx|Dupen i Poshtëm|link=|alt=]]
<div style="font-size: %; line-height: 110%; z-index:90; position: relative; top: -1.5em; width: 6em; Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "["">Dupen i Poshtëm
Emri: Dupen i Poshtëm
Komuna: Komuna e Resnjës
Krahina etnografike/ gjeografike: Prespë e Madhe
Popullsi: 235 banorë
Kodi postal: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: 863m
Sipërfaqja: -
Gjerësia gjeografike: 41° 4' 0 veri
Gjatësia gjeografike: 20° 58' 60 lindje
Web-faqe: s'ka
Përdorimi i stampës

Dupen i Poshtëm, (Maqedonisht: Долно Дупени/Dolno Dupeni) ёshtё fshat nё Komunën e Resnjës, Maqedoni.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 235 banorë nga të cilët 234 ishin Maqedonas dhe 1 tjetër.[1]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]