Zoran Gjingjiq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zoran Gjinxhiq

Zoran Đinđić lindi më 1 gusht 1952 në Bosanski Shamac , është vrarë më 12 mars të viti 2003 në Beograd , ka qenë politikan serb, doctor iI shkencave filozofike, njëri nga themeluesit e PartisëDemokratike, Kryetar i Qeverisë së Serbisë (2001-2003) dhe kryetar i qytetit të Beogradit (1997).

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. Fondi "Dr Zoran Đinđić" Arkivuar 2 prill 2015 tek Wayback Machine
  2. Dr Zoran Đinđić
  3. Demokratska stranka
  4. Akcija "AKO SRBIJA STANE"
  5. KAPIRAJ KOPIRAJ
  6. [1] Jeta e Zoran Gjinxhiqit