Ébreuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ébreuil
Komunë
noform
Pamje nga Ébreuil
Stema_figura
Vendndodhja
Ébreuil is located in Franca
Ébreuil
Ébreuil
46°06′56″V 3°05′12″L / 46.115555555556°V 3.0866666666667°L / 46.115555555556; 3.0866666666667Koordinatat: 46°06′56″V 3°05′12″L / 46.115555555556°V 3.0866666666667°L / 46.115555555556; 3.0866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.22 km2
Popullsia 1270 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03450
INSEE 03107


Ébreuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ébreuil ka një popullsi prej 1270 banorë dhe sipërfaqe 23.22 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ébreuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale