Échassières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Échassières
Komunë
noform
Pamje nga Échassières
Vendndodhja
Échassières is located in Franca
Échassières
Échassières
46°11′04″V 2°56′04″L / 46.184444444444°V 2.9344444444444°L / 46.184444444444; 2.9344444444444Koordinatat: 46°11′04″V 2°56′04″L / 46.184444444444°V 2.9344444444444°L / 46.184444444444; 2.9344444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.4 km2
Popullsia 392 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03330
INSEE 03108


Échassières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Échassières ka një popullsi prej 392 banorë dhe sipërfaqe 23.4 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Échassières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale