Étables

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étables
Qytet
Vendndodhja
Étables is located in Franca
Étables
Étables
45°06′04″V 4°43′31″L / 45.101111111111°V 4.7252777777778°L / 45.101111111111; 4.7252777777778Koordinatat: 45°06′04″V 4°43′31″L / 45.101111111111°V 4.7252777777778°L / 45.101111111111; 4.7252777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.7 km2
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 07086


Étables është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Étables ka një popullsi prej 845 banorë dhe sipërfaqe 15.7 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étables – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale