Ľubomír Luhový

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ľubomír Luhový
Të dhënat personale
Emri i plotëĽubomír Luhový
Data e lindjes (1967-03-31) 31 Mars, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesBratislava, Sllovakia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985Matador Púchov
1986Internacional Slovnaft Bratislava
1986-1988Dukla Banská Bystrica
1988-1990Internacional Slovnaft Bratislava
1990-1992Martigues
1992-1993Inter Slovnaft Bratislava
1994Urawa Reds
1995-1997Inter Slovnaft Bratislava
1997-1998Spartak Trnava
1998-2000Graz
2000-2001Artmedia Petržalka
Ekipi kombëtar
1990–1993Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia2(0)
1995–1998Flag of Slovakia.svg Sllovakia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ľubomír Luhový (lindur më 31 Mars 1967) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren çekosllovake, kombëtaren sllovake ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
1991 0 0
1992 0 0
1993 1 0
Gjithsej 2 0
Flag of Slovakia.svg Sllovakia
Vite Ndeshje Gola
1995 2 0
1996 1 0
1997 2 0
1998 4 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]