1986 në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
1986

Shqipëri
Dekadat:
Shih edhe:Ngjarje të tjera të vitit 1986
Lista e viteve në Shqipëri

Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 1986Republikën e Shqipërisë.

Udhëheqës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • nëntor - Alia paraqitet si lider i padiskutueshëm i partisë dhe shtetit në Kongresin e Nëntë të Partisë.

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]