1987 në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
1987

Shqipëri
Dekadat:
Shih edhe:Ngjarje të tjera të vitit 1987
Lista e viteve në Shqipëri

Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 1987Republikën e Shqipërisë.

Udhëheqës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Gusht - Greqia përfundon gjendjen e luftës me Shqipërinë që ka ekzistuar që nga Lufta e Dytë Botërore.
  • Nëntor - Shqipëria dhe Greqia nënshkruajnë një sërë marrëveshjesh afatgjata.

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]