Jump to content

2012 në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
2012

Shqipëri
Dekadat:
Shih edhe:Ngjarje të tjera të vitit 2012
Lista e viteve në Shqipëri
Bulevardi Dëshmorët e Kombit me Sheshin Nënë Tereza dhe Universitetin e Tiranës të zbukuruar për njëqindvjetorin e pavarësisë së Shqipërisë më 28 nëntor 2012

Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 2012Republikën e Shqipërisë.

Udhëheqës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Maj[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shtator[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tetor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nëntor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 28 nëntor - Kremtohet njëqindvjetori i pavarësisë së Shqipërisë

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Second former political prisoner sets himself on fire in Albania" (në anglisht). Montreal Gazette. Arkivuar nga origjinali më 29 janar 2013. Marrë më 2012-10-15.