Aiglun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiglun
Komunë
noform
Pamje nga Aiglun
Stema_figura
Vendndodhja
Aiglun is located in Franca
Aiglun
Aiglun
44°03′16″V 6°08′28″L / 44.0544°V 6.1411°L / 44.0544; 6.1411Koordinatat: 44°03′16″V 6°08′28″L / 44.0544°V 6.1411°L / 44.0544; 6.1411
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Digne-les-Bains
Kantoni Digne-les-Bains-Ouest
Ndërbashkësia Asse Bléone Verdon
Kryetari Daniel Jugy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.89 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 1,276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4510
INSEE 4001


Aiglun është një komunëFrancë. Aiglun bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 1,276 banorë dhe sipërfaqe prej 14.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]