Aigues-Juntes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigues-Juntes
Komunë
noform
Pamje nga Aigues-Juntes
Vendndodhja
Aigues-Juntes is located in Franca
Aigues-Juntes
Aigues-Juntes
43°03′23″V 1°28′18″L / 43.0564°V 1.4717°L / 43.0564; 1.4717Koordinatat: 43°03′23″V 1°28′18″L / 43.0564°V 1.4717°L / 43.0564; 1.4717
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni La Bastide-de-Sérou
Kryetari Gilles Soula
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.77 km2
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Popullsia 41 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9240
INSEE 9001


Aigues-Juntes është një komunëFrancë. Aigues-Juntes bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 41 banorë dhe sipërfaqe prej 7.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]