Aillevillers-et-Lyaumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillevillers-et-Lyaumont
Komunë
noform
Pamje nga Aillevillers-et-Lyaumont
Vendndodhja
Aillevillers-et-Lyaumont is located in Franca
Aillevillers-et-Lyaumont
Aillevillers-et-Lyaumont
47°55′16″V 6°20′12″L / 47.9211°V 6.3367°L / 47.9211; 6.3367Koordinatat: 47°55′16″V 6°20′12″L / 47.9211°V 6.3367°L / 47.9211; 6.3367
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Saint-Loup-sur-Semouse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.3 km2
Popullsia 1734 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70320
INSEE 70006


Aillevillers-et-Lyaumont është një komunëFrancë. Aillevillers-et-Lyaumont bën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 1734 banorë dhe sipërfaqe prej 36.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]