Ailloncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ailloncourt
Komunë
Vendndodhja
Ailloncourt is located in Franca
Ailloncourt
Ailloncourt
47°45′22″V 6°23′20″L / 47.7561°V 6.3889°L / 47.7561; 6.3889Koordinatat: 47°45′22″V 6°23′20″L / 47.7561°V 6.3889°L / 47.7561; 6.3889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Saint-Sauveur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.29 km2
Popullsia 284 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70300
INSEE 70007


Ailloncourt është një komunëFrancë. Ailloncourt bën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 284 banorë dhe sipërfaqe prej 9.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]