Ainay-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ainay-le-Château
Komunë
noform
Pamje nga Ainay-le-Château
Stema_figura
Vendndodhja
Ainay-le-Château is located in Franca
Ainay-le-Château
Ainay-le-Château
46°42′41″V 2°41′33″L / 46.711388888889°V 2.6925°L / 46.711388888889; 2.6925Koordinatat: 46°42′41″V 2°41′33″L / 46.711388888889°V 2.6925°L / 46.711388888889; 2.6925
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.07 km2
Popullsia 1021 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03003


Ainay-le-Château është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ainay-le-Château ka një popullsi prej 1021 banorë dhe sipërfaqe 24.07 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ainay-le-Château – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale