Aisey-et-Richecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aisey-et-Richecourt
Komunë
Vendndodhja
Aisey-et-Richecourt is located in Franca
Aisey-et-Richecourt
Aisey-et-Richecourt
47°53′25″V 5°57′18″L / 47.8903°V 5.955°L / 47.8903; 5.955Koordinatat: 47°53′25″V 5°57′18″L / 47.8903°V 5.955°L / 47.8903; 5.955
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Franche-Comté]]
Departamenti [[Haute-Saône]]
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Jussey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.8 km2
Popullsia 119 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70500
INSEE 70009


Aisey-et-Richecourt është një komunëFrancë. Aisey-et-Richecourt bën pjesë në departamentin [[Haute-Saône]] të rajonit [[Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe prej 7.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]