Aisy-sur-Armançon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aisy-sur-Armançon
Komunë
Vendndodhja
Aisy-sur-Armançon is located in Franca
Aisy-sur-Armançon
Aisy-sur-Armançon
47°40′06″V 4°13′34″L / 47.6683°V 4.2261°L / 47.6683; 4.2261Koordinatat: 47°40′06″V 4°13′34″L / 47.6683°V 4.2261°L / 47.6683; 4.2261
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Avallon
Kantoni Ancy-le-Franc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.97 km2
Popullsia 270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89390
INSEE 89004


Aisy-sur-Armançon është një komunëFrancë. Aisy-sur-Armançon bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 270 banorë dhe sipërfaqe prej 17.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]