Jump to content

Burgonja-Franche-Comté

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bourgogne)
Burgonja-Franche-Comté
Location of Burgonja-Franche-Comté
Popullsia
 • Gjithsej2.820.623
Faqja zyrtarebourgognefranchecomte.fr

Fjala Burgonja-Franche-Comté (frëngjisht: Bourgogne-Franche-Comté, arpitan: Borgogne-Franche-Comtât) rrjedh që nga koha e mesme, dhe në anën tjetër që nga krijimi i regjionit Françes në vitin 2014 me formimin e rajonet Burgonja dhe Franche-Comté. Regjioni kufizohet me Zvicrën.