Aix-en-Diois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aix-en-Diois
Komunë
Vendndodhja
Aix-en-Diois is located in Franca
Aix-en-Diois
Aix-en-Diois
44°42′38″V 5°24′07″L / 44.7106°V 5.4019°L / 44.7106; 5.4019Koordinatat: 44°42′38″V 5°24′07″L / 44.7106°V 5.4019°L / 44.7106; 5.4019
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Die
Ndërbashkësia Diois
Kryetari Angelo Vivenzio
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.49 km2
Lartësia 444 m (m.n.d.)
Popullsia 351 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26150
INSEE 26001


Aix-en-Diois është një komunëFrancë. Aix-en-Diois bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 351 banorë dhe sipërfaqe prej 16.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]