Ajetullah

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grand Ayatollahs Qom فتوکلاژ، آیت الله های ایران-قم 02.jpg

Ajetullahu, (Persisht: آيت‌الله ajatollah nga arabisht: آية الله, āyatu allah "Shenja e Zotit"), është titull nderi i udhëheqësit të mësimit fesë islame të drejtimit të shiitëveIran dhe Irak.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]