Ajoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajoux
Komunë
noform
Pamje nga Ajoux
Vendndodhja
Ajoux is located in Franca
Ajoux
Ajoux
44°45′24″V 4°29′37″L / 44.756666666667°V 4.4936111111111°L / 44.756666666667; 4.4936111111111Koordinatat: 44°45′24″V 4°29′37″L / 44.756666666667°V 4.4936111111111°L / 44.756666666667; 4.4936111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.2 km2
Popullsia 89 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07004


Ajoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ajoux ka një popullsi prej 89 banorë dhe sipërfaqe 12.2 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ajoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale