Alba-la-Romaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alba-la-Romaine
Komunë
noform
Pamje nga Alba-la-Romaine
Stema_figura
Vendndodhja
Alba-la-Romaine is located in Franca
Alba-la-Romaine
Alba-la-Romaine
44°33′18″V 4°35′53″L / 44.555°V 4.5980555555556°L / 44.555; 4.5980555555556Koordinatat: 44°33′18″V 4°35′53″L / 44.555°V 4.5980555555556°L / 44.555; 4.5980555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.46 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 1402 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07005
Faqja Zyrtare http://www.alba-la-romaine.fr/


Alba-la-Romaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Alba-la-Romaine ka një popullsi prej 1402 banorë dhe sipërfaqe 30.46 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Alba-la-Romaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale