Alberto Acosta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alberto Acosta
Të dhënat personale
Emri i plotëAlberto Acosta
Data e lindjes (1966-08-23) 23 Gusht, 1966 (54 vjeç)
Vendi i lindjesArocena, Argjentina
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986-1988Unión
1988-1990San Lorenzo Almagro
1990-1991Toulouse
1991-1992San Lorenzo Almagro
1993Boca Juniors
1994-1995Universidad Católica
1996Yokohama Marinos
1997Universidad Católica
1998San Lorenzo Almagro
1999-2001Sporting Portugal
2001-2004San Lorenzo Almagro
Ekipi kombëtar
1992–1995Argjentina19(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alberto Acosta (lindur më 23 Gusht 1966) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1992 6 1
1993 9 0
1994 0 0
1995 4 2
Gjithsej 19 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]