Albon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albon
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Albon is located in Franca
Albon
Albon
45°08′01″V 5°17′24″L / 45.1336°V 5.2899°L / 45.1336; 5.2899Koordinatat: 45°08′01″V 5°17′24″L / 45.1336°V 5.2899°L / 45.1336; 5.2899
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Saint-Vallier
Ndërbashkësia Rhône-Valloire
Kryetari Michel Debost
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.62 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 26002


Albon është një komunëFrancë. Albon bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1722 banorë dhe sipërfaqe prej 25.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]