Almir de Souza Fraga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almir
Të dhënat personale
Emri i plotëAlmir de Souza Fraga
Data e lindjes (1969-03-26) 26 Mars, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesPorto Alegre, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1989Grêmio
1990-1993Santos
1994Bellmare Hiratsuka
1995-1996São Paulo
1997Atlético Mineiro
1998Palmeiras
1999Internacional
1999-2000Gaziantepspor
2000Sport Recife
2001São Caetano
2001-2003Querétaro
2003-2004Atlas Guadalajara
Ekipi kombëtar
1990–1993Flag of Brazil.svg Brazili5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Almir de Souza Fraga (lindur më 26 Mars 1969) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
1991 1 0
1992 0 0
1993 3 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]