Andance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andance
Komunë
noform
Pamje nga Andance
Vendndodhja
Andance is located in Franca
Andance
Andance
45°14′26″V 4°47′57″L / 45.240555555556°V 4.7991666666667°L / 45.240555555556; 4.7991666666667Koordinatat: 45°14′26″V 4°47′57″L / 45.240555555556°V 4.7991666666667°L / 45.240555555556; 4.7991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.52 km2
Popullsia 1156 banorë
Dendësia 177 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07009


Andance është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Andance ka një popullsi prej 1156 banorë dhe sipërfaqe 6.52 km², me një dendësi prej 177 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Andance – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale