Andelaroche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andelaroche
Komunë
noform
Pamje nga Andelaroche
Vendndodhja
Andelaroche is located in Franca
Andelaroche
Andelaroche
46°15′20″V 3°44′57″L / 46.255555555556°V 3.7491666666667°L / 46.255555555556; 3.7491666666667Koordinatat: 46°15′20″V 3°44′57″L / 46.255555555556°V 3.7491666666667°L / 46.255555555556; 3.7491666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.28 km2
Popullsia 265 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03004


Andelaroche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Andelaroche ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe 20.28 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Andelaroche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale