Annonay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Annonay
Komunë
noform
Pamje nga Annonay
Stema_figura
Vendndodhja
Annonay is located in Franca
Annonay
Annonay
45°14′24″V 4°40′15″L / 45.24°V 4.6708333333333°L / 45.24; 4.6708333333333Koordinatat: 45°14′24″V 4°40′15″L / 45.24°V 4.6708333333333°L / 45.24; 4.6708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Kryetari Olivier Dussopt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.2 km2
Lartësia 358 m (m.n.d.)
Popullsia 16075 banorë
Dendësia 758 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07100
INSEE 07010
Faqja Zyrtare http://www.mairie-annonay.fr/


Annonay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Annonay ka një popullsi prej 16075 banorë dhe sipërfaqe 21.2 km², me një dendësi prej 758 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Annonay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale