Archignat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Archignat
Komunë
noform
Pamje nga Archignat
Vendndodhja
Archignat is located in Franca
Archignat
Archignat
46°22′20″V 2°25′27″L / 46.372222222222°V 2.4241666666667°L / 46.372222222222; 2.4241666666667Koordinatat: 46°22′20″V 2°25′27″L / 46.372222222222°V 2.4241666666667°L / 46.372222222222; 2.4241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.35 km2
Popullsia 347 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03380
INSEE 03005


Archignat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Archignat ka një popullsi prej 347 banorë dhe sipërfaqe 24.35 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Archignat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale