Arfeuilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arfeuilles
Komunë
noform
Pamje nga Arfeuilles
Stema_figura
Vendndodhja
Arfeuilles is located in Franca
Arfeuilles
Arfeuilles
46°09′22″V 3°43′39″L / 46.156111111111°V 3.7275°L / 46.156111111111; 3.7275Koordinatat: 46°09′22″V 3°43′39″L / 46.156111111111°V 3.7275°L / 46.156111111111; 3.7275
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.56 km2
Popullsia 665 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03006
Faqja Zyrtare http://www.arfeuilles.fr


Arfeuilles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Arfeuilles ka një popullsi prej 665 banorë dhe sipërfaqe 59.56 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Arfeuilles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale